W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy na naszych socialach o „Sudeckim Krysztale” dla Festiwalu Góry Literatury. Teraz mamy okazję pochwalić się kolejną nagrodą! 31 stycznia 2023 roku Festiwal został uhonorowany „Różą Kłodzką”, nagrodą Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Nagroda Starosty Kłodzkiego „Róża Kłodzka 2022”

„Róża Kłodzka” to coroczna nagroda przyznawana przez Starotę Kłodzkiego. W ramach konkursu zostają uhonorowane osoby, organizacje lub instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji powiatu kłodzkiego i są wizytówką regionu. W 2022 roku przyznano wyróżnienia w 9 kategoriach: Wieś/Sołectwo, Firma/Przedsiębiorstwo, Produkt promocyjny/turystyczny, Inicjatywa proekologiczna, Kultura, Sport, Społecznik, Filantrop i Osobowość powiatu.

Różą Kłodzka 2022 dla Festiwalu Góry Literatury
fot. Jana Karpienko

Edycja ósma Festiwalu Góry Literatury została doceniona w kategorii Kultura. 31 stycznia 2023 roku w auli Arnoszta z Pardubic w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku odbyła się gala wydarzenia, podczas której Starosta Kłodzki wręczył nagrody – statuetki „Róży Kłodzkiej” oraz dyplomy. Nagrodę odebrali Jana Karpienko, asystentka Noblistki, oraz Grzegorz Tokarczuk, prezes Fundacji Olgi Tokarczuk.

To nie pierwsza Róża dla Festiwalu Góry Literatury, gdyż cieszyliśmy się nią już w 2018 roku!

Sudeckie Kryształy 2022

4 listopada 2022 roku w Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądku-Zdroju mieliśmy zaszczyt odebrać „Sudecki Kryształ”! Festiwal Góry Literatury okrzyknięto najlepszą imprezą w regionie. Wśród laureatów w kategorii kulturalnej znalazły się także Twierdza w Srebrnej Górze oraz Winnica Bielawska.

„Sudeckie Kryształy” są Plebiscytem Gospodarczym organizowanym przez Telewizję Sudety. W ubiegłym roku obyła się już dziewiąte wręczenie nagród.

Festiwal Góry Literatury 2023

Jesteśmy dumni z każdej nagrody przyznawanej Festiwalowi Góry Literatury, którego celem jest między innymi promocja Dolnego Śląska. W tym roku organizujemy już 9. edycję! Od 7 do 16 stycznia 2023 roku zagościmy między innymi w Nowej Rudzie, Ludwikowicach Kłodzkich, Radkowie, Zamku Sarny w Ścinawce Górnej, Wałbrzychu, Świdnicy oraz w Sokołowsku.

Warto wspomnieć, że Festiwal Góry Literatury istnieje od 2015 roku z inicjatywy Olgi Tokarczuk. Liczne wydarzenia organizowane podczas przedsięwzięcia angażują miejscową społeczność oraz pozytywnie wpływają na obraz regionu i promują go w świecie.

Dowiedzcie się więcej o Festiwalu na poświęconej mu podstronie. Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na Facebooku!

Wspierają nas

Mecenasi

Sponsorzy

Partnerzy