Już 2 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk na temat jej najnowszej książki – „Empuzjonu”. Rozmowę poprowadzi znakomity literaturoznawca, Ryszard Koziołek.

Ostatnio przekazaliśmy informację o najnowszej książce Olgi Tokarczuk – pierwszej powieści od czasu otrzymania literackiej Nagrody Nobla.

„Empuzjon. Horror przyrodoleczniczy”

Akcja książki rozgrywa się na początku XX wieku w Pensjonacie dla Panów w Görbersdorf, dzisiejszym Sokołowsku, tuż przed I wojną światową. Do Wojnicza, głównego bohatera, docierają przerażające historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Tytuł powieści nawiązuje do sympozjonu, czyli spotkania towarzyskiego typowego dla starożytnych Greków, podczas którego spożywali posiłki i rozmawiali. W ucztach udział brali wyłącznie mężczyźni, a jedynymi kobietami mogły być służki lub zabawiające ich hetery. „Empuzjon” jest swoistym dialogiem, jaki podejmuje autorka z kultową „Czarodziejską górą” Tomasza Manna.

Spotkanie z Noblistką w Hali Stulecia

Premiera książki jest zaplanowana na 1 czerwca, zaś poświęcone powieści spotkanie odbędzie się dzień później o godzinie 19.00 we wrocławskiej Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1. Rozmowę poprowadzi profesor Ryszard Koziołek, wybitny literaturoznawca. By dołączyć do spotkania, należy pobrać bezpłatne wejściówki dostępne od 26 maja na portalu Evenea.

Wspierają nas

Mecenasi

Sponsorzy

Partnerzy