Przed nami 3. edycja Festiwalu Reportażu odbywającego się od 2021 roku w Ludwikowicach Kłodzkich. W tym roku zagości m.in. Mariusz Szczygieł oraz Joanna Gierak-Onoszko.

Tegoroczny festiwal potrwa trzy dni – od 22 do 24 września serdecznie zapraszamy w progi Galerii Ludwikowice, klimatycznego budynku, który niegdyś pełnił funkcje sakralne. Obecnie mają tu miejsce liczne wydarzenia artystyczne, jak wystawy czy spotkania autorskie. Właśnie tu od 2021 roku odbywa się również Festiwal Reportażu organizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Gminę Nowa Ruda i Fundację Olgi Tokarczuk.

Przez cały weekend będziemy mieć możliwość – zarówno stacjonarnie, jak i online – posłuchać rozmów z reportażystami i reportażystkami o ich najnowszych książkach. Szeroka tematyka spotkań obejmuje m.in. problematykę homoseksualizmu w czasie II wojny światowej, codzienność Greków i Macedończyków w Polsce, trudne i pełne napięcia relacje pomiędzy pacjentami, lekarzami a systemem, (nie)przyjazną politykę Lasów Państwowych, a także długo ukrywaną pedofilię w Kanadzie, która doprowadziła do śmierci setek dzieci pochodzenia indiańskiego.

W spotkaniach wezmą udział: Joanna Ostrowska, Małgorzata Kolankowska, Dionisos Sturis, Agata Ganiebna, Mateusz Pakuła, Patrycjusz Śliwiński, Mariusz Szczygieł, Urszula Glensk, Joanna Gierak-Onoszko i Paweł Czernich.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Wspierają nas

Mecenasi

Sponsorzy

Partnerzy

Patroni