W ramach cyklu „Powiedz to” Latającego Uniwersytetu Ludowego tym razem zapraszamy do Nowej Rudy na spotkanie z Edwardem Pasewiczem, z którym porozmawiamy o literaturze, dorastaniu na prowincji, Ziemiach Odzyskanych, coming oucie i jego konsekwencjach. Spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Edward Pasewicz – autor kilku tomów poetyckich, dwóch powieści, w tym jednego kryminału („Śmierć w darkroomie”), dramaturg, kompozytor, barman, kucharz, listonosz… Mówiąc krótko – człowiek wielu talentów. Był wielokrotnie nominowany do nagród literackich, w tym trzy razy do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Mimo trzech nominacji, Silesiusa wciąż jeszcze we Wrocławiu nie zdobył, ale za to w 2022 został laureatem przyznawanej we Wrocławiu Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za prozę! Jury doceniło długo pisaną powieść „Pulverkopf”, która w zeszłym roku była najczęściej nominowaną pozycją w najważniejszych konkursach literackich w kraju (Nike, Nagroda Literacka Gdynia i inne).

Pisarz, urodzony w 1971 roku w Kostrzynie nad Odrą, odkrywał swoją nieheteronormatywność w małym mieście, gdzie w latach 80. „tym innym” było jeszcze trudniej niż w metropoliach. I potrafi o tym opowiadać w zajmujący, ciepły i szczery sposób z wielką dawką dystansu do siebie. Będzie ciekawie!

🗓️KIEDY?
Poniedziałek, 11 grudnia, godzina 18:00

📍GDZIE?
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie
ul. Bohaterów Getta 10, Nowa Ruda

Spotkanie będzie też transmitowane.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Wspierają nas

Mecenasi

Sponsorzy

Partnerzy

Patroni