Jako Fundacja Olgi Tokarczuk wstawiamy się za naszymi walczącymi za wschodnią granicą sąsiadami. W czasie 9. edycji Festiwalu Góry Literatury wsparliśmy zbiórką Fundację Linia Frontu – prowadziliśmy kwestę na zakup trzech samochodów terenowych dla ukraińskich żołnierzy przebywających w okolicy Bachmutu i Kramatorska. Obecnie kontynuujemy zbiórkę na 3 samochody terenowe.

Pomagamy Ukrainie razem z Fundacją Linia Frontu

Zakupione auta mają służyć m.in. do ratowania ludności cywilnej. Głównym organizatorem zbiórki jest Fundacja Linia Frontu. Przewodniczącym Rady Fundacji jest znakomity autor Andrzej Stasiuk. W czasie lipcowej akcji „zbiórka na Land Rovery dla Ukrainy” zebraliśmy – z pomocą naszych cudownych gości Festiwalu Góry Literatury – blisko 7 000 złotych.

Samochody trafią do następujących jednostek wojskowych:

  1. Jednostka Wojskowa 3035, Gwardia Narodowa Ukraina, 84-100 Św. Dobrowolski 2, Słowiańsk obwód Doniecki,
  2. Jednostka Wojskowa 7788 Sił Zbrojnych GRU Oddzielnego 78. Pułku Szturmowego Generała Batuka 26 Słowiańsk, obwód doniecki.

Współpracujemy z Fundacją Linia Frontu, ponieważ kierujemy się takimi samymi wartościami i mamy podobne założenia statutowe. Głównymi celami Fundacji Linia Frontu są: pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą, jak również pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób. Także wspieranie działalności charytatywnej, propagowanie i realizowanie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska Polski oraz świata.

Z kolei celem Fundacji Olgi Tokarczuk jest nie tylko wspieranie i promocja kultury i sztuki polskiej oraz światowej w Polsce i za granicą, lecz również promocja i wspieranie szeroko pojętej ochrony praw człowieka, demokracji, społeczeństwa obywatelskiego, swobód obywatelskich, środowiska, przeciwdziałanie dyskryminacji. Dlatego właśnie pragniemy z całych sił pomóc w zbiórce, która w pewnym stopniu przyczyni się do pomocy walczącej Ukrainie.

Do naszej zbiórki dołączyła firma Zieta Studio, która przekazała Fundacji kilka cennych, znamiennych dla marki przedmiotów. Zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Linia Frontu. W ten sposób możemy kontynuować pomoc w zakupie odpowiednich samochodów.

Zachęcamy Was do licytowania jedynych w swoim rodzaju stalowych artefaktów nadmuchiwanych powietrzem! W ten sposób razem jesteśmy w stanie pomóc walczącej Ukrainie.

Aukcję przedmiotów zaczynamy 16 sierpnia 2023, a kończymy 10 września 2023. W tym czasie zachęcamy Was do licytacji i wsparcia. Wystawione przedmioty firmy Zieta Studio są unikatowe, jedyne w swoim rodzaju i oczywiście w barwach Ukrainy.

Wspierają nas

Mecenasi

Sponsorzy

Partnerzy

Patroni